Project Description
Przygotowanie projektu na ściankę wystawienniczą
Projektując grafikę do przenośnej ścianki wystawienniczej (pop-up) trzeba wziąć pod uwagę dwie podstawowe rzeczy – widoczność poszczególnych paneli i ich określonych części oraz łatwość spasowania brytów przy późniejszym rozstawianiu ścianki.
Jeśli chodzi o pierwszy aspekt, to oczywiście najlepiej widoczny i najbardziej wyeksponowany jest front ścianki na wysokości wzroku. Z uwagi na to, że system stoi bezpośrednio na podłodze, należy liczyć się z tym, że dolne 30-50 cm grafiki może zostać trwale zasłonięte, np. przez krzesełka i stoliki na targach, lub przez biurka i siedzące osoby na konferencji prasowej, czy chociażby przez stosy zapakowanych ulotek i folderów reklamowych, które leżą tam z powodu braku lepszego miejsca.
Druga sprawa to panele boczne, które zazwyczaj są zawinięte o 180 stopni i zachodzą na tył ścianki – przykładowo w systemie Maxibit Network boczne panele mają 66cm szerokości, z czego dobrze widoczne jest zaledwie ok. 30cm. Nie można też zapominać o grafice na kufer transportowy, który często pełni rolę trybunki – zawsze to jakaś dodatkowa powierzchnia reklamowa, przy czym z całego panela graficznego, który ma ponad 150cm długości, widać zaledwie ok. 50cm. Zewnętrzne systemy wystawiennicze można podejrzeć na stronie Agencji reklamowej Satoridruk
Jak wiadomo poszczególne panele graficzne w ściance wystawienniczej są łączone ze sobą krawędź w krawędź, na styk. Dlatego bardzo ważne jest, żeby unikać wyraźnych, rzucających się w oczy motywów bezpośrednio na łączeniu paneli, gdyż przez to będzie duży kłopot z równym i estetycznym rozstawieniem systemu. Również wszelkie teksty powinny być tak rozmieszczone i ich kerning tak dobrany, żeby łączenie paneli wypadało pomiędzy literami. Wszelkie niedokładności zawsze najbardziej widać na mocno skontrastowanych skośnych elementach i na łukach.
Niektóre modele ścianek wystawienniczych (np. Maxibit Network) są tak skonstruowane, że mają możliwość kilkumilimetrowego ruchu paneli w pionie, a dodatkowo są wyposażone w regulowane stopki poziomujące, co znacznie ułatwia równe rozstawienie systemu i spozycjonowanie paneli. Jednak wiele tańszych (chińskich) modeli nie ma takiej funkcjonalności. Należy zwrócić na to uwagę przy zakupie systemu wystawienniczego.